KENT KONSEYİ’NDEN GÖKMEŞE’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Okuduğunuz haber
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İHRAÇ EDİLİYOR

VALİ ÇİFTÇİ'DEN TKDK'YA ZİYARET

Anasayfa   /    Siyaset    /    BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İHRAÇ EDİLİYOR

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İHRAÇ EDİLİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agâh Karapıçak İskilip Belediye Meclis Üyeleri hakkında başlatılan ihraç işlemlerini kamuoyuna duyurdu.

SİYASET      26 Mayis 2021 - 12:01     0

BELEDİYE  MECLİS ÜYELERİ İHRAÇ EDİLİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agâh Karapıçak İskilip Belediye Meclis Üyeleri hakkında başlatılan ihraç işlemlerini kamuoyuna duyurdu.

İl Başkanı Agâh Karapıçak tarafından yapılan açıklamada, ” Bir süredir İskilip İlçemizde cereyan eden, gerek yerel gerekse ulusal basında yer bulan haberler neticesinde Genel Merkezimiz denetiminde yapmış olduğumuz inceleme ve soruşturma sonucunda; İskilip Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Sözer, İsmail Suakıtıcı, Erol Kambur ile alakalı olarak;

Milliyetçi Hareket Partisi İç Tüzüğünün 78. Maddesinde düzenlenen “Disiplin Cezasını Gerektiren Haller” başlıklı maddenin “kesin çıkarma cezasını gerektiren haller” başlıklı 4. Fıkrasının ( c ) bendinde açıkça düzenleme altına alınan “partiyi ve parti yetkililerini gerçek dışı iddia ve gerekçelerle şikayet etmek ve parti yetkililerinin bilgisi olmadan parti adına resmi makamlarla muhatap olmak, yalan bilgi ve beyanda bulunmak, yetkisiz demeç yayımlamak, partinin yetkili organları nezdinde demokratik ve medeni ölçüler çerçevesinde halledilmesi gereken parti içi meseleleri, belli kademe ve silsile düzenini bozarak basın ve yayın organlarında açık şekilde tartışma ve polemik konusu yapmak,” ve aynı maddenin diğer hükümlerinin de adı geçen belediye meclis üyelerince ihlal ettiği sosyal medya başta olmak üzere yerel ve ulusal basının konuya yaklaşımı ve yine aynı belediye meclis üyelerinin savcılığa asılsız suç duyurusunda bulunmaları ile sabittir” şeklinde ifadelerde bulundu.

İskilip Belediye meclis üyelerinin parti tüzüğüne aykırı hareket ettiğine vurgu yapan Karapıçak, “Yukarıda zikredilen İskilip İlçemiz Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi ve Parti Üyesi olan şahısların eylem ve söylemlerinin parti iç tüzüğüne aykırı olduğu ve partimizin birlik ve beraberliğine zarar verebilecek mahiyette ağır disiplinsizlik suçlarını ihtiva ettiği değerlendirilmiş olup adı geçenler hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi kararı ile disiplin kuruluna sevk edilerek ihraç işlemleri başlatılmış bulunmaktadır” diye konuştu.

Söz konusu belediye Meclis Üyelerinin partileri ile alakalarının kalmadığına vurgu yapan Karapıçak, ‘Adı geçen kişilerin Partimiz ile hiç bir bağ ve alakaları kalmamıştır.Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ